Dienos klausimas
Kas Jums svarbiausia renkantis vitaminus?
Kaina
Gydytojo rekomendacija
Vaistininko rekomendacija
Perku išbandyta produktą

Magnis, kalis, vitaminas C

Kalis ir magnis – mikroelementai, svarbūs kaip deguonis

Pastaraisiais metais spaudoje pasirodė pranešimų, kad nepakankamas kalio kiekis žmogaus organizme padidina mirtingumo riziką. Tuo tarpu magnio reikšmei gyvybiniuose procesuose buvo skiriama kur kas mažiau dėmesio, nors ir magnis, ir kalis yra gyvybiškai svarbūs organizmo mikroelementai.
Kalio trūkumas yra vienas dažniausių organizmo elektrolitų sutrikimų, į kurį ne tik nevalia numoti ranka, bet ir būtina pasitarti su gydytoju prieš vartojant didesnes kalio dozes. Maisto papildai su kaliu yra būtini, nes su maistu žmogus gali papildyti vos vieną procentą kalio atsargų. Kur kas didesnis kalio poreikis atsiranda sportuojant, nes šis mikroelementas pasišalina iš organizmo su prakaitu. Sergant širdies ir kraujagyslių ligomis ar vartojant kai kuriuos vaistus (diuretikus, vidurių laisvinamuosius, insuliną ir kt.) taip pat reikia atkreipti dėmesį į kalio kiekį organizme ir papildyti jį vartojant efektyviai veikiančius maisto papildus.
Sveikatingumo straipsniuose galima rasti sąrašą maisto produktų, kuriuose yra didesnis kalio kiekis. Siūloma valgyti džiovintų figų, jūros dumblių, džiovintų vaisių, riešutų, avokadų, daržovių, mėsos ir pan. Tačiau, pasak gydytojos Jurgitos Knašienės, reikėtų suvartoti labai daug šių maisto produktų norint užtikrinti reikiamą mikroelemento kiekį organizme, o tai gali skatinti nutukimą ar alergiją. O sportuojantys arba žmonės, kurie bando sumažinti kūno svorį, valgo mažiau arba atsisako tam tikrų produktų, taigi jiems maisto papildai su kaliu yra privalomi.
Kaip ir kalis, magnis ypač svarbus širdies, kraujagyslių, kaulinio skeleto, raumenų ir nervų sistemos veiklai. Magnis aktyvina per 300 fermentų, todėl jis yra būtinas energijai ląstelėse kaupti ir išsaugoti. Jo taip pat reikia normaliam kalio pasisavinimui, kuris reguliuoja rūgščių ir šarmų balansą, reikalingas angliavandenių ir baltymų apykaitai. Kalis ir magnis neleidžia kauptis druskai, todėl mažėja tinimai ir kraujospūdis, palengvėja širdies darbas. Su maistu gaunamo magnio kiekio dažnai nepakanka palaikyti normaliai organizmo veiklai. Laikantis svorį mažinančios dietos, sportuojant, badaujant kartu su kalio trūkumu pasireiškia ir magnio stygius. Gydytoja Danutė Satkienė rekomenduoja atkreipti dėmesį į simptomus, atsirandančius dėl kalio ir magnio trūkumo, – nuolatinis fizinio ar protinio nuovargio pojūtis, mėšlungis, dėmesio ir atminties pablogėjimas, dirglumas, širdies skausmai, žarnyno spazmai, raumenų traukuliai. Išvengti šių simptomų gali padėti „Linea Oro“ kalis, magnis, vitaminas C. „Linea Oro“ sudėtyje esantis magnio oksidas jungiasi su skrandžio rūgštimi ir virsta magnio chloridu, kurio junginys organizmui yra priimtiniausias ir žarnyne yra pasisavinamas taip pat gerai, kaip ir iš maisto. Vitaminas C, padėdamas geriau įsisavinti geležį, padeda raumenims greičiau apsirūpinti deguonimi, todėl raumenys ne taip greitai nusilpsta. Šis vitaminas taip pat padeda reguliuoti svorį, stiprinti imunitetą, suteikia žvalumo.
„Linea ORO“ mikroelementų komplekse nėra konservantų, dažiklių ir cukraus, o tirpios granulės, ištirpstančios burnoje, užtikrina greitą magnio, kalio ir vitamino C pasisavinimą. 
Gydytojai įspėja atsargiai vartoti šiuos mikroelementus ir neperdozuoti. Ypač pavojingas kalio perdozavimas – jis gali sukelti aritmiją ir net širdies sustojimą. Perdozavimo rizikai sumažinti „Linea ORO“ kalio, magnio, vitamino C preparato dienos dozė yra padalinta į 3 hermetiškus paketėlius, kuriuos reikia suvartoti per 3 kartus. Patogu ir tai, kad, atsižvelgiant į savo mitybos racioną, fizinį aktyvumą, galite paskirstyti maisto papildo dozę nuo 1 iki 3 paketėlių per dieną. Kalio, magnio ir vitamino C derinys gali sumažinti nuovargį, raumenų skausmus, pagerinti širdies veiklą, atstatyti prarastas jėgas ir palaikyti gyvybiškai svarbias organizmo funkcijas.

 VARTOJIMO REKOMENDACIJOS:
vartoti iki 3 paketėlių per dieną, granules suberiant tiesiai į burną. Burnoje tirpstančių granulių forma leidžia produktą tiesiogiai pasisavinti į burną be vandens; jeigu pageidaujate, preparatą galite vartoti
ištirpintą mažame kiekyje vandens.

Atsiliepimai
Vardas*:
El. paštas:
Komentarai*:
Įveskite apsaugos kodą

* - Privalomi laukai
asasa | 2013-05-06 09:07:05
KIEK Mg ir K yra viename pakelyje? Juk tai esminis dalykas, o jei to nerašote, galima spėti, kad esate sukčiai - arba nieko neišmanote apie farmakologiją arba minėtų mineralų ten iš viso nerasta...
koshe | 2013-01-04 20:07:11
Nejau taip sunku parasyti toki svarbu dalyka kaip vitaminu/mineralu KIEKI vienoje pakuoteje? Ar ju ten tiek mazai, kad nesinori rasyti?

Siųsti nuorodą draugui

* - būtina užpildyti
Siuntėjo el.paštas *:
Draugo el.paštas *:
Žinutė:
Išsiųsta